Robert Neruda: Jak dělat soutěžní právo a nezbláznit se z toho?

Začátek: 6.3.2020 20:30
Konec: 6.3.2020 21:00
Kapacita: 120
Počet účastníků: 39
Omezení fronty: 40
Počet lidí ve frontě: 0
Konec rezervace: 5.3.2020 23:59
Místo konání: Atrium - Fakulta sociálních studií

O co se jedná

Obrázek k události

Radosti a strasti právníka, který ke své práci nepotřebuje text zákona (nebo si to aspoň myslí). Vážné i nevážné ohlédnutí právníka ve středním věku, který se celý profesní život věnuje specializaci, jež je tak úzká, že si nezaslouží ani vlastní úzetko, a o které většina klientů netuší, že existuje. Co jej vedlo k rozhodnutí věnovat se kartelům a monopolům, proč si myslí, že je to diagnóza s nehezkou perspektivou? Proč svou specializaci miluje a nenávidí zároveň? Jak právník vychází s ekonomy? Jak se stane, že dva roky po škole z profesních důvodů studujete, jak funguje viagra?

Na tyto i jiné nástrahy soutěžního právníka se pokusí vzpomenout Robert Neruda, partner HAVEL & PARTNERS a bývalý místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Varování: existuje marginální nebezpečí, že absolvování přednášky vzbudí Váš zájem věnovat se soutěžnímu právu. Pro tyto případy bude během diskuse podávána protilátka.

V rámci čeho se to koná

Večer a noc plné přednášek, divadelních představení, promítání a exkurzí. Popularizujeme právo pro veřejnost a vytváříme příležitost pro setkání právnické obce. V Brně jsme si pro vás připravili následující program: