Divadelní představení Teror

Začátek: 6.3.2020 19:00
Konec: 6.3.2020 22:30
Kapacita: 200
Počet účastníků: 200
Konec rezervace: 5.3.2020 23:59
Místo konání: Mozartův sál v divadle Reduta

O co se jedná

Obrázek k události

Teror z pera Ferdinanda von Schiracha je strhující morální drama ze soudní síně a s aktivní účastí diváků.

Let společnosti Lufthansa z Hamburku do Mnichova. Na palubě 164 cestujících. Letadlo je uneseno teroristy a míří proti Allianz Aréně, kde v té chvíli sleduje fotbalový zápas 70 000 fanoušků. Životy lidí stojí proti sobě. Čas běží. Je třeba se rychle a správně rozhodnout. Jaké jsou rozkazy? A jaká rozhodnutí? Vojenský pilot, major Lars Koch jedná. Za své činy se musí následně zodpovídat před soudem. Roli porotců svěřil autor divákům. Na jejich hlasování závisí konečný verdikt nejednoznačného případu, jenž vybízí k přehodnocení vlastních etických postojů. Autor klade zásadní otázky po právních, morálních, psychologických, filosofických aspektech řešení vypjaté modelové situace. Kde je pravda? Morálka? Právo? Co je hrdinství? Lidská důstojnost? Jak námi manipuluje strach? Jaké jsou důsledky našeho pragmatismu či idealismu? Toto dilema zaručeně nenechá nikoho chladným! Teror je současným evropským divadelním hitem. Po premiéře v roce 2015 v berlínském Deutsches Theater se tato výjimečná hra stala fenoménem v dalších renomovaných evropských divadlech. Divácký ohlas vzbudil rovněž televizní film z produkce německé ARD. Ferdinand von Schirach patří v současnosti k nejúspěšnějším německým autorům. Náměty pro svoje napínavé detektivní příběhy čerpá z vlastní právnické praxe.

Překlad této hry vznikl s podporou Goethe institutu.

Délka představení: 2 hodiny 20 minut s přestávkou (od 19:00 do 21:20)

Po skončení divadelního představení proběhne panelová diskuze, jíž se zúčastní:

doc. JUDr. Mgr. Martin Škop, Ph.D., děkan Právnické fakulty Masarykovy univerzity

JUDr. Vlastimil Göttinger, Ph.D., generální sekretář Ústavního soudu

JUDr. Irena Schejbalová, vedoucí pobočky České advokátní komory Brno

Pro účast na divadelním představení a následné panelové diskuzi je třeba zakoupit si lístky v elektronickém systému Národního divadla Brno.

V rámci čeho se to koná

Večer a noc plné přednášek, divadelních představení, promítání a exkurzí. Popularizujeme právo pro veřejnost a vytváříme příležitost pro setkání právnické obce. V Brně jsme si pro vás připravili následující program: