Prohlídka vazební věznice

Začátek: 6.3.2020 18:45
Konec: 6.3.2020 20:00
Kapacita: 25
Počet účastníků: 25
Konec rezervace: 6.3.2020 17:00
Místo konání: Aula Právnické fakulty MU

O co se jedná

Obrázek k události

Komentované prohlídky vybraných prostor Vazební věznice Ostrava pro studenty středních škol v Ostravě.

Vazební věznice zajišťuje výkon vazby pro muže i ženy, zabezpečuje dálkové eskorty a spolupracuje při vyhošťování cizích státních příslušníků. Nacházejí se v ní i odsouzení zařazeni především do věznice s ostrahou, kteří jsou zaměstnáni v rámci vnitřního provozu vazební věznice. Ubytovací kapacita vazební věznice je 523 míst, z toho pro výkon vazby je určeno 297 míst a pro výkon trestu odnětí svobody je vyčleněno 226 míst. Každý odsouzený umístěný do ostravské vazební věznice si pod vedením specialistů zvolí program zacházení, jehož plnění je důležitým faktorem naplňování účelu výkonu trestu. Jeho součástí jsou i speciální aktivity. Vězni mají k dispozici knihovnu a mají možnost zapojit se do některého ze zájmových kroužků.

Úvodní slovo: Mgr. Marian Škarka, koordinátor projektů, Nadační fond Paragraf

Organizátor akce: Vazební věznice Ostrava

Místo konání: Havlíčkovo nábřeží 34a, 701 28 Moravská Ostrava a Přívoz

Vstupné: zdarma, nutná rezervace s osobní identifikací předem, bezpečnostní opatření, kapacita 50 osob, délka prohlídky 60 minut, 2 x 25 osob, prohlídky proběhnou za sebou.

V rámci čeho se to koná

Večer a noc plné přednášek, divadelních představení, promítání a exkurzí. Popularizujeme právo pro veřejnost a vytváříme příležitost pro setkání právnické obce. V Ostravě jsme si pro vás připravili následující program: