Dramatické autorské čtení Studovali práva (Ritter & Šťastný)

Typ: Online - Divadlo
Místo konání: Online

O co se jedná

Obrázek k události

Spolužáci a kamarádi ze studií, hudebníci v jedné kapele, kolegové a advokátní partneři. A taky autorská dvojice… Petr Ritter a Zdeněk Šťastný. Právě na právech se před jedenapadesáti lety šťastně potkali na jednom kolejním pokoji. Prožili spolu pět let studií a studentských radovánek, zapojili se do společenských protestů, zažili vysokoškolskou stávku v roce 1969, pohřeb Jana Palacha a jejich osudy se definitivně propojily.

První společnou knížku napsali na počátku osmdesátých let, byla o jejich právnických studiích, ale kvůli cenzuře tehdy nesměla vyjít. Naštěstí je to neodradilo. A tak spatřila světlo světa kniha Studovali práva.

Za jejich literární činnost byli v roce 2019 uvedeni do Právnické síně slávy.

V rámci Noci práva jsme si pro vás připravili dramatické čtení knihy Studovali práva, a to v podání Filipa Tellera.

V rámci čeho se to koná

Letošní ročník Noci práva se bohužel nemohl konat standardně. Dostali jsme ale tolik e-mailů a zpráv s dotazy, jestli Noc práva alespoň v nějaké podobě zorganizujeme, že jsme neodolali a program pro vás alespoň ve zredukované podobě připravili online - ve formě videí. Kromě přednášek nemohl chybět ani každoroční kulturní prvek. Jsme moc rádi, že i letos můžeme být s vámi.

Tato událost už bohužel skončila