Pouť po historických soudních budovách

Začátek: 6.3.2019 15:00
Konec: 6.3.2019 17:00
Kapacita: 50
Počet účastníků: 50
Omezení fronty: 10
Počet lidí ve frontě: 0
Konec rezervace: 4.3.2019 23:10
Místo konání: Nejvyšší soud

O co se jedná

Obrázek k události

Nejvyšší soud si pro účastníky Noci práva připravil komentovanou procházku po Brně. Důraz bude dán na historická sídla a detašovaná pracoviště Nejvyššího soudu, zvláště ta z období první republiky, kdy se soudci potýkali s naprosto nevyhovujícím zázemím a ztroskotalo hned několik uvažovaných variant k výstavbě reprezentativního sídla Nejvyššího soudu tzv. na zelené louce. U každého z pěti až šesti míst, ke kterým účastníci Noci práva spolu se zástupci Nejvyššího soudu pěšky doputují, bude prostor pro krátké povídání a historii daného místa. Průvodcem bude Petr Tomíček, tiskový mluvčí Nejvyššího soudu, který slibuje také dobové fotografie. Ty se nedávno objevily také v knize o historii a současnosti Nejvyššího soudu, kterou editoval.

Procházka začne před budovou Nejvyššího soudu výkladem právě o ní a potrvá asi 2 hodiny. Doporučujeme dorazit alespoň 10 minut předem.

V rámci čeho se to koná

Večer a noc plné přednášek, divadelních představení, promítání a exkurzí. Vše se bude točit kolem práva, ale jen pro právníky to určitě nebude. Popularizujeme právo pro veřejnost, vytváříme příležitost pro setkání právnické obce.